Olsztyński oddział Agencji Rynku Rolnego rozpoczął właśnie nabór szkół i przedszkoli, które chcą wziąć udział w akcji „Jem owoce, piję mleko, w życiu zajdę daleko”. To jedyne w swoim rodzaju zawody sportowe, połączone z promocją zdrowego stylu życia, które od początku swego istnienia cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych.

Turniej, łączący sportową rywalizację z wyrabianiem właściwych nawyków żywieniowych, już po raz szósty zagości na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Olsztynie 26 maja. Zdaniem organizatorów w imprezie wystartuje ponad cztery tysiące dzieci.

Dyrektor olsztyńskiego oddziału agencji podpisał w Olsztynie dokumenty, dzięki którym organizatorów imprezy wesprze w tym roku ponad 20 firm i instytucji partnerskich. Zaoferują one uczestnikom i widzom cały wachlarz atrakcji towarzyszących.

Właśnie ruszył nabór szkół i przedszkoli chętnych do udziału w imprezie. W tym roku po raz pierwszy zgłaszać mogą się placówki z całej Polski. Nabór potrwa do 19 maja. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Przyjętych zostanie maksymalnie pięćdziesiąt drużyn.