Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej z wizytą w regionie. Posłowie zorganizowali kilkanaście otwartych spotkań z mieszkańcami pod hasłem „Samorządne warmińsko-mazurskie”.

Do Olsztyna przyjechało kilkunastu przedstawicieli Platformy Obywatelskiej z przewodniczącym Grzegorzem Schetyną na czele. Tu rozpoczęli swoją samorządową podróż po Polsce: – Spotykamy się, rozmawiamy o programie lokalnym, o wyzwaniach, które przynosi 2018 rok i następne lata o obronie samorządu – mówi Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Ten program to 46 tez, którymi Platforma Obywatelska chce przekonać swoich wyborców. Założenia to m.in. program in vitro w gminach, tańsze mieszkania na wynajem czy przywrócenie swobodnego obrotu ziemią: – Chcemy rozmawiać o problemach regionu. Chcemy słuchać i pisać program dla Warmii i Mazur słuchając mieszkańców – dodaje Grzegorz Schetyna.

W stolicy Warmii i Mazur Grzegorz Schetyna potwierdził współprace PO z Nowoczesną w tworzeniu wspólnych list samorządowych: – Jeżeli chodzi o Warmię i Mazury, to ten program jest gotowy. Ustalimy tylko kalendarz, kiedy będziemy organizować konwencję, na których pojawi się program oraz przedstawimy naszych konkretnych kandydatów – mówi Jacek Protas, szef Regionu Warmińsko-Mazurskiego Platformy Obywatelskiej.

Podobne spotkania odbywają się w innych miastach regionu. Wizytę przedstawicieli Platformy Obywatelskiej w regionie komentuje Leonard Krasulski, poseł Prawa i Sprawiedliwości: – Zadaję sobie pytanie, czy jest to już kampania wyborcza, czy tylko gospodarski objazd. Tylko że będąc w opozycji, oni nie mają żadnych instrumentów.

Posłowie PO zorganizowali w regionie 20 spotkań z mieszkańcami.